LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Maj nie tylko patriotycznie. Co jeszcze wydarzy się w mieście i regionie?

Pierwsze dni maja w Zielonej Górze i Lubuskiem zapowiadają się jako pełne wydarzeń. Na pierwszym planie będą oczywiście uroczystości patriotyczne. Co jednak stoi na przeszkodzie, by ten czas spędzić także na wypoczynku?

Zacznijmy od obchodów świąt. 1 maja Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Pracy i 14. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym samym dniu w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędzie się piknik „Lubuskie w Unii Europejskiej”.

2 maja to natomiast Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto uczci Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejny raz Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości będzie rozdawało zielonogórzanom biało-czerwone chorągiewki. 2 maja spotykamy się o godzinie 11:00 przed ratuszem. Jak co roku, staramy się upamiętnić symbole narodowe, przypomnieć o naszej biało-czerwonej fladze. Dlatego zapraszamy wszystkich, aby byli razem z nami.Grzegorz Maćkowiak

Przedstawiciele PiS wezmą również udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Te w Zielonej Górze rozpoczną się o 10:30 mszą w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszego Zbawiciela. Potem na Placu Bohaterów zostaną złożone wiązanki kwiatów.

Konstytucja jest nam bardzo droga, stanowi bardzo ważny symbol dla państwa polskiego. Będę uczestniczył w tych uroczystościach. Myślę, że warto i zielonogórzanie też powinni o tym pamiętać, że Konstytucja 3 Maja stanowi kamień węgielny dla naszego ustroju prawnego. Także tego, który mamy dzisiaj.Grzegorz Maćkowiak

Znaczenie konstytucji w życiu Polaków podkreśli również plenerowe wydarzenie przed Teatrem Lubuskim. Aktorzy przeczytają fragmenty ustaw zasadniczych z 1791 i 1997 roku. Dodatkową atrakcją będzie gra terenowa „Ścieżki Konstytucji”. Początek o 12:30.

3 maja w wielkopolskich klimatach będzie świętować Muzeum Etnograficzne w Ochli. Na „Wielkopolską majówkę” złoży się degustacja wielkopolskich potraw i folkloru z Regionu Kozła. Skansen zachęca do zwiedzania od 11:00 do 17:00.

Podczas trzech majowych dni trwać będzie Weekend Otwartych Winnic. Na opowieści o pielęgnacji winorośli i degustację produktów zaprasza m.in. Lubuskie Centrum Winiarstwa i Winnica Miłosz w Łazie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00