ZIELONA GÓRA:

M. Pabierowski: Ochla powinna być też nastawiona na turystów z zewnątrz

Ochla w nowym wydaniu tylko dla zielonogórzan czy również dla turystów z zewnątrz? Niedawno Komisja Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowała zmiany w Gminnym Programie Rewitalizacji, w którym mowa jest także o inwestycji rewitalizacji kąpieliska.

Przewodniczącym komisji jest radny Marcin Pabierowski. Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej w ratuszu odniósł się do tej inwestycji na antenie Radia Index. Radny w Rozmowie na 96 FM był pytany o to, czy zapisana kwota 30 mln zł wystarczy na zmianę oblicza tego miejsca. – Teoretycznie powinno wystarczyć – stwierdził Pabierowski.

Zobaczymy, co pokażą prace odkrywkowe, ale to jest GPR, czyli pozwolimy na dofinansowanie z pieniędzy unijnych tej inwestycji. Później przy wykonywaniu projektów budowlanych będę o to dopytywał. Rozmawiałem tam z użytkownikiem. Padały tematy wzmocnienia tego źródła zasilającego Ochlę, uporządkowania terenu, trzeba będzie poprawić drenaże opaskowe, wypychające dno zbiornika kąpieliska. To są duże nakłady inwestycyjne, o których jeszcze nawet nie rozmawiamy.

Radny uważa, że na terenie kąpieliska po rewitalizacji powinno się znaleźć miejsce także dla turystów z zewnątrz.

Moim zdaniem powinno to być, bo to już jest i Ochla jest tego znana, że mamy osoby, które przyjeżdżają kamperami. Mamy takie miejsca w Drzonkowie, miejmy też je na Ochli. Taka turystyka jest rzadka, ale potem potęguje też rozwój ścieżek rowerowych i wpływa na promocję miasta. Zresztą to turystyka uprawiana w trakcie epidemii. Ja bym z tego nie rezygnował. Jest to miejsce wydzielone, od strony drogi.

Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: