HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Łukasz Mejza z miejscem na liście Prawa i Sprawiedliwości? Poseł Materna: Najpierw niech wszystko wyjaśni

Jaka będzie polityczna przyszłość posła Łukasza Mejzy? Czy możliwe jest, aby w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych znalazł miejsce na lubuskiej liście Prawa i Sprawiedliwości? O to postanowiliśmy zapytać jednego z posłów PIS-u Jerzego Maternę.

Przypomnijmy, Mejza należący do Partii Republikańskiej, wspiera wszystkie działania Zjednoczonej Prawicy podczas sejmowych głosowań. Czy może zatem liczyć na start z listy lubuskiego PIS-u?  – Najpierw musi się oczyścić z zarzutów – mówił w Radiu Index Materna.

Był  taki moment, że nastąpiło wszystko to, co się stało. Mógł powiedzieć pierwszego dnia: przepraszam, a zrobił to bardzo późno. Oczekuję, że do przyszłych wyborów ta sprawa się po prostu wyjaśni. 

Co z miejscem na liście? Czy są już jakieś “przymiarki” i układanie list wyborczych w Prawie i Sprawiedliwości? – Na razie jest jeszcze bardzo dużo niewiadomych – dodaje poseł PIS-u.

Na ten moment nikt nie wie, czy Marek Ast czy ja będzie na liście wyborczej i na którym miejscu. 

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku ogólnopolskie media informowały o tym, e firma Łukasza Mejzy, Vinci NeoClinic, oferowała chorym m.in. na raka, stwardnienie rozsiane, Parkinsona i Alzheżimera, terapię komórkami macierzystymi. Koszt leczenia wynosił ponad 80 tysięcy dolarów, chociaż taki sposób leczenia przez medyków uznany jest jako niesprawdzony. Po tej aferze Mejza został pozbawiony funkcji wiceministra sportu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X