LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie z Brandenburgią i prowincją Hainan: Współpraca jest niezbędna

 – Współpraca z miastami partnerskimi szczególnie w dobie pandemii  jest niezbędna – taki wniosek można wyciągnąć po konferencji, której tematem była wspólna walka z koronawirusem województwa lubuskiego z miastami partnerskimi. 

Biuro Współpracy Zagranicznej przygotowało w ostatnim czasie zestawienie o sytuacji w regionach partnerskich. Jak powiedział Tadeusz Jędrzejczak – członek zarządu województwa – nasz region utrzymuje wciąż bliskie relacje z chińską prowincją Hainan oraz Brandenburgią.

Brandenburgia przekazała na rzecz naszego regionu 75 tysięcy  maseczek OP, 20 tysięcy rękawic, 10 tysięcy maseczek FFP2. Przekazaliśmy sto kombinezonów szpitalowi wojewódzkiemu w Gorzowie, które były darem ze strony Hainanu. Podczas wizyty w Brandenburgii przekazano nam także sporo płynu dezynfekującego. 

Radosław Brodzik dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej stwierdził, że jednym z najważniejszych problemów jest kwestia zamkniętych granic.

Kryzys pokazał, że silna gospodarka i współpraca  jest bardzo ważna. Problem zamknięcia granic stał się problemem ogólnokrajowym. Po raz pierwszy zamknięcie stało się widoczne dla mieszkańców. Wystarczy zamknąć granice na miesiąc, a spada PKB w tym rejonie i powiązania gospodarcze. 

Dodajmy, że prowincja Hainan i Brandenburgia przekazały naszemu regionowi również środki ochrony osobistej,

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X