HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie składa swoje propozycje do “Polskiego Ładu”

Trwa składanie projektów do rządowego programu “Polski Ład”. Lubuskie złożyło trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji. Jedną z nich jest poprawa stanu technicznego nawierzchni, a co za tym idzie także bezpieczeństwa ruchu drogowego na lubuskich drogach. W planach jest też przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. 

Lubuskie planuje zawalczyć także o budowę hali sportowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Babimoście. Mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Przypomnę – to jest ośrodek ogólnopolski, w którym przebywają chłopcy, mający problemy edukacyjno-wychowawcze. Przyjeżdżają tam z całej Polski. Brak tej sali, przez ponad 35 lat, powoduje że w okresie jesienno – zimowym  i wczesnowiosennym nie mają gdzie uprawiać sportu. Tak ważnego w procesie wychowawczym. A wiemy, że poprzez sport, wychowanie staje się skuteczniejsze. 

Zdaniem Marcina Jabłońskiego, członka zarządu województwa lubuskiego, są jednak wątpliwości co do samego procesu wyboru projektów.

Zastanawiamy się, w jaki sposób będzie dokonywana ocena tego i wszystkich innych wniosków. Które tysiącami są składane, w skali całego kraju. Jak będzie można stworzyć jakąś skalę porównawczą. Jakiś punkt odniesienia w sytuacji, kiedy fiszka wygląda tak. Opis przedsięwzięcia ma długość dwóch sms-ów. Cała reszta to dane teleadresowe. Które nic nie mówią. Więc w oparciu o te dwa sms-y trzeba będzie porównać tysiące projektów z całego kraju i podejmować dosyć odpowiedzialne decyzje.

Ich skutkiem będzie wydatkowanie ogromnych środków.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: