ZIELONA GÓRA:

Lubuskie przedszkolaki na olimpiadzie! Miejscem zmagań będzie Sulechów

Pierwsze zawody okazały się sukcesem. Oczywistym było więc, że Mała Olimpiada Przedszkoli Specjalnych musi mieć kontynuację. To nie tyle rywalizacja, co zabawa poprzez ruch, której pomysłodawcą jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie.

Olimpiada integruje placówki z całego województwa. Polega na wzajemnej współpracy dzieci z niepełnosprawnością oraz z ich opiekunami. Przygotowanych zostanie pięć dyscyplin.

Cztery konkurencje są dla dzieci. Część z nich już była. Konkurencją, która się powtórzy, są roboty drogowe. Dzieci biegną do pachołka drogowego, przewracają go i wracają do drużyny. Kolejne jest grzybobranie, czyli „sadzenie grzybków” przy pomocy woreczków gimnastycznych. Dwie nowe konkurencje do rzut do celu, jak również przejście przez hula-hoop. Dla dzieci niepełnosprawnych przejście przez otwór jest niezłym wyzwaniem.Jagoda Hejnowska, koordynatorka Małej Olimpiady Przedszkoli Specjalnych

Punktowane będą same podejścia do konkurencji, a nie wyniki. Celem jest bowiem promowanie aktywności fizycznej najmłodszych.

Dla tych dzieci nie ma słowa „rywalizacja”. Potrafią się świetnie ze sobą dogadywać. Chcemy pokazać, że dzieci niepełnosprawne potrafią pracować, świetnie się bawić, integrować ze sobą. I przede wszystkim chcemy pokazać, że aktywność fizyczna jest dostępna i fajna dla wszystkich, bez względu na niepełnosprawność i wiek.Jagoda Hejnowska

Przedszkolna olimpiada odbędzie się 21 listopada o 10:30 w hali widowiskowo-sportowej TRÓJKA przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Zobacz więcej
Back to top button
X