LUBUSKIE:TEATRZIELONA GÓRA:

Lubuski Teatr zwalnia tempo, ale w nowym sezonie nie zabraknie nowości

Miłośnicy sztuki z pewnością wyczekują rozpoczęcia nowego sezonu w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. Obecnie trwają prace nad występami podczas Winobrania.

Lubuski Teatr jest zaangażowany w tegoroczne święto wina. Oprócz Winobraniowych Spotkań Teatralnych organizuje także korowód, który przejdzie ulicami miasta.

Przypomnę, że w czasie całego winobrania oczywiście teatr intensywnie pracuje. Mamy Winobraniowe Spotkania Teatralne, czyli podkasana muza, z uśmiechem, farsy, komedie. Mamy też bardzo intensywnie rozkręcone przestrzenie sztuki finansowane przez Ministerstwo Kultury via Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tym wszystkim żyje teatr, więc dla nas ten przełom sierpnia i września jest bardzo, bardzo pracowity.

Zazwyczaj o tej porze w Lubuskim Teatrze trwały również przygotowania nowości otwierających nowy sezon. W tym roku premier będzie mniej.

Zwykle przygotowujemy też jakąś nową premierę. W tym roku troszeczkę zwalniamy tempo, bo naprodukowaliśmy tych premier w tamtym sezonie dziewięć. To jest bardzo dużo. Teraz trzeba trochę odpocząć, skonsumować tę naszą pracę z tamtego sezonu, a księgowa się tylko ucieszy, że będzie miała mniej wydatków, a więcej wpływów. Dla aktorów to też dobrze, bo wreszcie można zacząć konsumować też od strony frajdy artystycznej i zawodowej, ale i finansowej te swoje spore nakłady pracy w trudny czas pandemii i w bardzo trudny czas wojny.

Nie zabraknie jednak nowości i premier. Co szykuje teatr?

Oczywiście pojawią się też nowe premiery, ale nie będzie ich tak dużo. Bardziej skupimy się na wygrywaniu tego, co już zrobiliśmy i odtwarzaniu w nowym anturażu najpiękniejszych spektakli z nowymi obsadami, na przykład „Sen nocy letniej”, i inne niespodzianki, o których nie raz sobie pewnie porozmawiamy.

Przypominamy, że Winobraniowe Spotkania Teatralne będą się odbywać przez cały tydzień od 3 września, a winobraniowy korowód przejdzie ulicami miasta 10 września na zakończenie świętowania.

Materiał przygotowała: Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X