TEATRZIELONA GÓRA:

Lubuski Teatr o miłości w “Księżniczce na opak wywróconej”

W pierwszy winobraniowy weekend, 5 i 6 września pożegnamy się z cyklem Lubuskie Lato Teatralne. To jednak nie oznacza, że na Placu Teatralnym będzie smutno i łzy będą kręcić się w oku. Owszem, oczy zielonogórzan będą mokre od łez, ale z powodu szczerego śmiechu! Ostatni spektakl w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru „Księżniczka na opak wywrócona” gwarantuje doskonałą zabawę. Będzie śmiesznie, miłośnie i frywolnie.

Wszystko sprowadza się do miłości. Generalnie historia opowiadana w teatrze, w literaturze, jest mniej lub bardziej o zawiedzionych miłościach, o braku miłości w życiu czyli samotności. Jakby tak szukać wspólnego mianownika, to miłość jest jednym z nich. W tragedii, komedii, tak jak w życiu. Ten spektakl jest zdecydowanie o związkach damsko-męskich.

Na „Księżniczkę na opak wywróconą” Pedro Calderóna de la Barca w reżyserii Roberta Kurasia, zapraszają Alicja Stasiewicz, występująca w roli księżniczki Diany i Lech Mackiewicz, który gra aż trzy postaci. Spektakl zobaczycie w sobotę (5 września) o godzinie 21:00 na Placu Teatralnym.

Jest szybko, głośno, wesoło, śmiesznie i ze zmianami postaci. Widzowie oglądają zmiany postaci jednej w drugą. Lech gra trzy różne postaci . Nasz kolega Radek Walenda dwie i tak jest w sztuce wesoło i dużo się dzieje.

W niedzielę (6 września) najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć bajkę „Od wiosny do zimy”. Spektakl będzie grany dwukrotnie, o godzinie 12:00 i 16:00 na Placu Teatralnym.

mat.prasowe

Cykl LLT trwał przez dziesięć weekendów wakacyjnych. Spektakle były grane w Dąbiu i w Zielonej Górze, i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

We wrześniu Lubuski Teatr rozpoczyna nowy sezon artystyczny. 11 września spektakle zobaczymy już na scenie w budynku teatralnym. Z repertuarem możecie zapoznać się na stronie Lubuskiego Teatru.

Rozmowa o spektaklu i plany artystyczne aktorów Alicji Stasiewicz i Lecha Mackiewicza do zobaczenia na naszym portalu wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00