ZIELONA GÓRA:

„Liczby się zgadzają, trudno wyciągać kuchy”. Prezydent z wotum zaufania

19 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi Januszowi Kubickiemu. Włodarz Zielonej Góry na wtorkowej sesji w ratuszu prezentował raport o stanie miasta.

Prezydent dzielił się z radnymi informacjami m.in. o inwestycjach, tych zakończonych, a także o tych, z którymi miasto musi się zmierzyć. I tutaj wskazał amfiteatr i stadion żużlowy. Poparcia prezydentowi oprócz klubu radnych Zielona Razem udzielili także wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zasiadający w ratuszu.

Kwestia absolutorium, to kwestia przede wszystkim wykonania budżetu. Jeżeli liczby się zgadzają, to trudno tutaj wyciągać jakieś “kuchy” prezydenta. Oczywiście można mówić o niedokończonych inwestycjach, ale niektóre z nich rozłożone są na lata i wtedy przesuwamy te środki w ramach tzw. środków niewygasających. Prezydent zmniejszył bieżące zadłużenie miasta o 12 mln zł, natomiast jedyne, co nas irytuje na swój sposób, to wciąż wysokie zadłużenie miasta, które wynosi 341 mln zł. Po stronie dochodów i wydatków prezydent zrealizował to, co mógł, dlatego – nie stosując polityki – udzieliliśmy mu absolutorium. Jacek Budziński, radny Prawa i Sprawiedliwości

Takiej jednomyślności nie było w gronie radnych Koalicji Obywatelskiej. Do głosowania nie przystąpili: Sławomir Kotylak i Janusz Rewers. Za udzieleniem absolutorium był m.in. Dariusz Legutowski.

Mieliśmy dyskusję i każdy mógł głosować – zresztą tak jak na pozostałych głosowaniach – tak jak uważał. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób przedstawić uwagi i różnice, co do raportu. Mimo wszystko każdy miał podjąć indywidualną decyzję o tym, jak zagłosuje.Dariusz Legutowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Cały raport o stanie miasta znajdziecie tutaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: