ZIELONA GÓRA:

Licealiści marzą o wakacjach w Maroku. Czy pomysł zda egzamin?

16 maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze zamierza przeżyć przygodę życia. Chcą spędzić wakacje w Afryce. Celem ich podróży jest Maroko. Zanim jednak zobaczą Casablankę, Marrakesz czy Rabat, czeka ich sporo pracy.

Jak sami mówią, będzie to podróż w nieznane. Podczas niej chcą podszkolić znajomość języka angielskiego, a także poznać marokańską kulturę. Nawiązali już kontakt z tamtejszą szkołą – American School of Marrakesh.

Dyrektorka z entuzjazmem przyjęła nasz pomysł, więc pojedziemy do nich, będziemy przedstawiać nasz kraj i kulturę. Oni pokażą nam swoją kulturę. Chcemy między innymi pozwiedzać cały ich kraj, zobaczyć czy to ocean, czy piaski Sahary. I przede wszystkim chcemy nakręcić film, obrazujący, jak mało nas dzieli, a jak wiele łączy. Nas – typowych nastolatków, chodzących do szkoły. Plus, w miarę naszych możliwości finansowych, zorganizować paczkę ciepłych ubrań dla tamtejszych potrzebujących dzieci z mniejszych wiosek.Barbara Chrześcijańska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze

Uczniowie muszą najpierw zebrać pieniądze na swoją wyprawę. Potrzebują ich na dojazd na lotnisko, sam przelot i oczywiście pobyt oraz atrakcje na miejscu. Żeby osiągnąć cel, imają się różnych zajęć.

Żeby zebrać środki, mamy zbiórkę. Byliśmy w kilku firmach i prezentowaliśmy im swoje oferty marketingowe, reklamy. Pracowaliśmy też u pani na ogródku – bardzo fajne zajęcie.Bartosz Świtek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze

– Generalnie żadna robota nam niestraszna. Tak jak już powiedział Bartek, możemy popracować nawet w ogródkach, żeby trochę tych pieniędzy zebrać – dodaje Barbara Chrześcijańska.

Przed wyjazdem maturzyści starają się też dowiedzieć jak najwięcej o Maroku, by nie popełnić żadnej kulturowej gafy. Młodzież wspiera dwoje nauczycieli języka angielskiego – Karolina Skowrońska i Daniel Brąś. Informacje na temat podróży można również znaleźć na stronie zbiórki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: