ZIELONA GÓRA:

W lewym narożniku – MimoTo, w prawym JESIOTR – let’s get ready to rumble!!

Zielona Góra to miejsce, gdzie nie tylko odbywają się noce kabaretowe, setki występów rocznie, zarówno kabaretowych, jak i związanych ze stand up’em, ale również RYWALIZACJA! Rozpoczyna się 2. edycja Improdraki u Kuraka.

„Improdraka u Kuraka” to rywalizacja godna najznamienitszych improwizatorów z Zielonej Góry, ale i Polski. Wydarzenie polega na tym, kto w śmieszniejszy i bardziej spektakularny sposób wyjdzie z pojedynku na improwizatorskie wyczucie, refleks i poczucie humoru.

– Konkurs polega na graniu po prostu improwizacji, krótkich form kabaretowej improwizacji i ocenie przez jury, które zostaje powołane wśród publiczności i osób, które są bezpośrednią z improwizacją związane – mówił Łukasz Dołęga.

– Dwie drużyny grają cztery te same gry, przygotowane wcześniej przez prowadzącego. One nie znają tych gier wcześniej, a dowiadują się o nich dopiero przed spotkaniem. Dodatkowo przygotowują od siebie jedną grę, jako piątą i dodatkową – dodał Paweł Furtak.

Organizatorem, inicjatorem i pomysłodawcą jest Inicjatywa Sceniczna FRUU. Jednak w tym roku na scenie spotkamy również osoby, które nie wchodzą w skład inicjatywy.

– W tym roku grają też osoby spoza FRUUU. Mamy w zespołach jedną aktorkę Lubuskiego Teatru, osoby z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Oprócz tego przychodzą też osoby, które przewijały się przez nasze warsztaty improwizatorskie i dołączają do zespołów, żeby tu się z nami bawić i rywalizować – przybliżył Paweł Furtak.

Podczas pierwszego meczu na scenie pojawi się lokalna grupa MimoTo, a jej rywalem będą goście z Wrocławia, czyli zespół Jesiotr. Jak informują organizatorzy – Spotkanie poprowadzi człowiek z misją kształcenia ludzkości poprzez kabaret, pochodzący z innego wymiaru Szymon Wer.

„Improdraka u Kuraka” odbędzie się w klubie U Ojca przy ulicy Szafrana, 8 kwietnia, o godzinie 19:00. Bilety kosztują 10 zł. Według planów kolejne pojedynki będą organizowane raz w tygodniu, a informacji o nich należy szukać wśród wydarzeń na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: