ZIELONA GÓRA:

Lekcje do 20:00? „W Zielonej Górze tego nie będzie”

To już ostatnie dni wakacji. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Przed pierwszym dzwonkiem w zielonogórskich placówkach oświatowych gościem audycji Prezydent na 96 FM był Jarosław Skorulski.

Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie mówił m.in. o tzw. podwójnych rocznikach, czyli ostatnich absolwentach gimnazjów i uczniach, którzy ukończyli szkoły podstawowe. W niektórych samorządach niewykluczone są lekcje nawet do godziny 20:00. Jak będzie w Zielonej Górze?

Nie planujemy ani nauki w sobotę, ani nie planujemy wprowadzić systemu dwuzmianowego. Dyrektorzy informowali nas, że zajęcia nie będą kończyły się później jak o 16:30-17:00. Chodzi o to, żeby tego młodego człowieka nie zabrać na 4-5 lat z życia w mieście.Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM

Naczelnik odniósł się także do informacji o możliwości wznowienia strajku nauczycieli. Przypomnijmy, wiosenny protest trwał blisko trzy tygodnie.

Strajku nie będzie, ale jakaś akcja protestacyjna jest możliwa – uważa Skorulski i mówi, jak wygląda krajobraz w zielonogórskiej oświacie po wiosennym strajku.

Nie mam pełnych danych o nastrojach w szkołach, ale mam w szkołach znajomych. Ten strajk, który był w kwietniu był trudnym czasem dla wszystkich. Dla strajkujących i niestrajkujących. Nikt nie chciałby przez taki okres przejść ponownie. Ten czas wyrządził bardzo dużo szkód, jeżeli chodzi o atmosferę w szkołach.Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM

Naczelnik dodaje, że przed dyrektorami szkół teraz zadanie zasypania podziałów, które niejednokrotnie wystąpiły wśród kadry pedagogicznej podczas kwietniowego protestu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: