SPORT:ZIELONA GÓRA:

Lechia z Pucharem Polski

Piłkarze Lechii Zielona Góra zdobyli Puchar Polski na szczeblu lubuskim. W spotkaniu finałowym rozegranym w Lubsku zielonogórzanie pokonali Wartę Gorzów 1:0.

Mecz dostarczył dużych emocji, obie trzecioligowe drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Po 90 minutach był bezbramkowy remis i o wszystkim zdecydowała dogrywka. W niej zwycięskiego gola tuż po rozpoczęciu tej części gry zdobył wprowadzony na boisku Konrad Sitko. Co ciekawe, mecz pod koniec przerwano, gdyż nad stadionem rozpętała się ulewa. Na szczęście spotkanie udało się dokończyć.

Drugi trener Lechii Michał Sucharek cieszył się ze zwycięstwa:

Przyjechaliśmy w jednym celu, aby wygrać ten finał. Nie patrzeliśmy mocno na styl, ale zawodnicy zagrali bez presji no i się udało. To kolejny finał, który wygrywamy. Mecz był wyrównany, Warta miała sytuację, my także.  Byliśmy mentalnie przygotowani na dogrywkę. Bohaterem został Konrad Sitko, który strzela bramkę w pierwszym kontakcie. Cieszymy się, że mody zawodnik daje nam upragnione zwycięstwo.

Lechia zdobyła lubuski Puchar Polski po raz trzeci z rzędu.