SPORT:ZIELONA GÓRA:

Lechia rozpoczyna wiosnę. Na pierwszy ogień mecz z Rekordem

Wtorkowy mecz o Puchar Polski z Legią Warszawa to już historia. Piłkarze Lechii Zielona Góra w sobotę rozpoczynają rywalizację w rundzie wiosennej trzeciej ligi piłkarskiej. 

W pierwszym spotkaniu zielonogórzanie zmierzą się z Bielsku-Białej z Rekordem. Nie będzie to łatwy mecz, bo Lechia zagra bez swojego nowego napastnika  Jusuf Mwynyi, który nabawił się urazu podczas meczu z Legią. Poza tym rywal bije się o awans do drugiej ligi. Mówi prezes Lechii Maciej Murawski, który był gościem programu “Piłkarska Zielona Góra”.

Trudny mecz, z drużyną, która ma cel awansować. Odszedł młody zawodnik, ale przyszli nowi mocni zawodnicy. Myślę, że mają ku temu potencjał. Każde punkty przyjmiemy z uśmiechem na twarzy. Tutaj udało się wygrać, ale tam zagramy na sztucznej murawie. Powalczymy, jeśli przegramy, to w pewnym sensie oddalimy się od marzeń, jakie są. 

Prezesa klubu pytamy także o czy, Lechia niebawem włączyć się może do walki o awans.  – Wszystko jednak determinują finanse – mówi Murawski.

Myślę, że jak będziemy mieli dwa miliony złotych gwarantowane, wtedy będzie nam łatwiej rzucić nam hasło: bijemy się o drugą ligę. Teraz chcemy wygrać, jeśli zaprowadzi nas to na pierwsze miejsce, to będziemy mega szczęśliwi. Takiego celu nie postawimy, mamy młodych zawodników, którzy dopiero zbierają doświadczenie. 

Mecz w Bielsku-Białej w sobotę o 14.30. A program „Piłkarska Zielona Góra” w każdy piątek o godzinie 11.15.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00