PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Lechia kończy sezon zwycięstwem

Wygraną z pewnymi już wcześniej degradacji Karkonoszami Jelenia Góra puentuje trzecioligowy sezon zespół Lechii. Zielonogórzanie zwyciężyli na wyjeździe 4:1 i zakończyli zmagania na 10. miejscu.

Bramki dla podopiecznych Andrzeja Sawickiego strzelali: Mateusz Zientarski, Przemysław Mycan, Maciej Maćkowiak i Mykyta Łoboda. Co po meczu mówił Michał Sucharek, drugi trener Lechii?

Można powiedzieć, że spotkanie było pod naszą całkowitą kontrolą. Zespół Karkonoszy też miał swoje sytuacje, też zagrali ambitnie. My dobrze weszliśmy w ten mecz, bo już w drugiej minucie Mateusz Zientarski wykorzystał podanie od Maćka Maćkowiaka. Do przerwy było 1:0. W drugiej połowie Przemek Mycan wchodzi na boisko i z pierwszym kontaktem piłki strzela bramkę po rzucie rożnym. Później gospodarze strzelają gola kontaktowego. My za sprawą Maćka Maćkowiaka strzelamy trzecią bramkę i w doliczonym czasie gola strzelił po fajnym rozegraniu rzutu rożnego Mykyta Łoboda. Cieszymy się, że wygrywamy i kończymy ten sezon zwycięstwem.

W III lidze utrzymały się tym samym wszystkie lubuskie zespoły. Najwyżej z nich, na dziesiątej pozycji uplasowali się zielonogórzanie. Lechia zdobyła w sumie 45 punktów. Wygrała dwanaście meczów, dziewięć zremisowała i trzynaście przegrała. Ligę wygrały rezerwy Zagłębia Lubin. Oprócz Karkonoszy z rozgrywkami żegna się także Piast Żmigród i Foto-Higiena Gać.

Ostatnim akcentem tego sezonu będzie finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Lechia zagra z Wartą Gorzów 25 czerwca w Lubsku.

Więcej podsumowań ligowych zmagań w piątek, w programie Piłkarska Zielona Góra. O 11:15 gościem będzie trener Andrzej Sawicki.