PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Lechia kończy rok porażką. Trener: Słaby wynik i nie ma się co czarować [WIDEO]

Nieudany finisz pierwszej części sezonu w wykonaniu Lechii Zielona Góra. Podopieczni Andrzeja Sawickiego przegrali w ostatnim w tym roku spotkaniu w III lidze ze Stalą Brzeg 1:2 (1:0).

Lechia prowadziła 1:0 po golu głową tuż przed przerwą Przemysława Mycana. Prowadzenie zielonogórzan mogło i powinno być okazalsze, bo chwilę później snajper Lechii miał jeszcze jedną dogodną sytuację. Wcześniej znakomite okazje miał Mateusz Surożyński.

Zielonogórzanie byli zespołem lepszym do przerwy, ale po zmianie stron więcej z gry mieli goście. Sytuacje mieli dwie i obie wykorzystali. Obie bramki w 50 i 65 minucie zdobył Michał Maj.

Zrobiliśmy jesienią sporo punktów mniej niż zakładaliśmy przed sezonem, a dziś tak naprawdę graliśmy już pierwszy mecz z wiosny. Jeśli chodzi o liczby to jest słabo. Słaby wynik i nie ma się co czarować.Andrzej Sawicki, trener Lechii Zielona Góra

Po tej porażce Lechia kończy rok tuż nad strefą spadkową w III lidze. Zielonogórzanie zdobyli 18 punktów. Zanotowali 5 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek.