KulturaZIELONA GÓRA:

Lato Muz z gwiazdami, humorem i muzyką

Muzy Lata nie zwalniają tempa. W ostatni tydzień lipca Lato Muz Wszelakich zaprasza wszystkich marzycieli z głową w chmurach na spacer wśród gwiazd. Zielonogórzanie będą mogli obserwować Księżyc, podziwiać kratery i góry Srebrnego Globu. Kto wie, może zobaczycie ślad buta Neila Armstronga, pierwszego księżycowego człowieka?

W poniedziałek 27 lipca Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Zielona Góra zaprasza na drugie spotkanie „Muz z gwiazdami”.

Na Facebooku Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus odbędzie się kolejna transmisja online z obserwacji Księżyca. Zachęcam serdecznie do tego spotkania.  To jest organizowane przez Planetarium, ale również Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, więc naprawdę duże doświadczenie, dużo do powiedzenia na temat Księżyca na pewno będą mieli.

Podczas spotkania online każdy będzie mógł uczestniczyć w obserwacji kosmosu “na żywo” oraz zadać pytanie prowadzącemu. Transmisja rozpocznie się 27.07 o godzinie 20:30, na profilu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Link do wydarzenia na FB.

W każdy czwartek Lato Muz również odwiedza WiMBP im. C. Norwida, gdzie wypoczywa „Z książką na leżaku”. Kto tym razem w czwartkowy wieczór, 30 lipca o godzinie 18:00 będzie gościem tego popularnego wśród naszych mieszkańców cyklu? Podpowiada Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Czwartek to taki nasz najintensywniejszy dzień zwłaszcza wieczór, bo o godzinie 18:00 spotkanie “Z książką na leżaku”. Tym razem myślę, że będzie troszkę zabawnie, a na pewno śmiesznie ponieważ gośćmi będą Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch, i to są członkowie Kabaretu Hrabi i oni będą promować książkę “HRABI. Duszkiem tak” więc to o godzinie 18:00.

Przed końcem tygodnia trzeba rozruszać tanecznie swoje ciało. W czwartek 30 lipca o godzinie 19:00 na Placu Teatralnym przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu Las Melinas będziemy mogli dobrze się zabawić przed nadchodzącym weekendem.

Za tydzień wracamy na Plac Teatralny, koncert zespołu Las Melinas czyli szeroko rozumiana muzyka skacz i jamajskie reggae. Chociaż sam zespół mówi, że ta muzyka od czasu powstania zespołu bardzo ewoluowała, to trochę rock and roll, trochę swing. Duży zespół, składa się z 9 osób na scenie, więc naprawdę warto przyjść i zobaczyć. Oczywiście wstęp jest bezpłatny, zapraszamy na Plac Teatralny.

Więcej szczegółów do zobaczenia w materiale video Radia Index i w programie Lata Muz Wszelakich.

Lato Muz Wszelakich gości na antenie Radia Index w każdy piątek o godzinie 13:30. Możecie posłuchać propozycji wydarzeń kulturalnych na kolejne dni tygodnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: