KulturaZIELONA GÓRA:

Lato Muz Wszelakich w (muzycznym) dobrym tonie

Kulturalne Muzy Lata wybiegły już na ostatnią prostą. Przed nami pozostały już tylko dwa tygodnie wakacji i już wkrótce na mecie, trzeba będzie pomyśleć i zaplanować swój czas wokół wydarzeń związanych z Winobraniem 2020. Zanim, to jednak nastąpi, warto jeszcze skorzystać z wakacyjnej laby i wycisnąć prawdziwą esencję z propozycji Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Nadchodzący tydzień będzie wypełniony muzyką i świetnymi filmami w kinie letnim. Nie zabraknie również czegoś dla ciała. Warsztaty dla najmłodszych – „Joga dla dzieci z Jogomanią” w niedzielnym cyklu „Akcja animacja” są absolutnym hitem – zapewnia nas Agata Miedzińska, dyrektor ZOK, w rozmowie na 96 FM.

Spróbujmy pokazać dzieciom i (rodzicom), że takie zajęcia na wyciszenie, nam mogą się bardzo przydać. Dzieci bardzo ładnie w to „wchodzą” i korzystają z tego. Być może podczas tych zajęć My jako rodzice pomyślimy sobie takie zadanie, żeby za tydzień, za dwa i za pół roku, w chwilach trudnych szybciutko, nad naszym dzieckiem zapanować wprowadzając jakiś element jogi. Więc myślę, że z jednej strony będzie to świetna zabawa, a z drugiej dla rodziców edukacja, która może nam dać narzędzie do późniejszej pracy z naszymi dziećmi.

W sobotę (15 sierpnia) warto zanurzyć się w zieleni i kwiatach w Ogrodzie Botanicznym. Muzyczny ton nada Camerata Trio. Recital w wykonaniu: Kamili Susłowicz (skrzypce), Sebastiana Cieślińskiego (fortepian), Arkadiusza Szydło (wiolonczela) będziecie mogli wysłuchać od godziny 14:00.

Pogoda wyśmienita, żeby usiąść na kocyku w odległościach, w dystansach i razem wspólnie po prostu odpocząć w popołudnie sobotnie. Myślę, że to idealne miejsce i czas na to, żeby wspólnie odpocząć przy dobrej kameralnej muzyce, bo wystąpi- “Camerata trio” recital. Będzie klasycznie, delikatnie, subtelnie i tak właśnie jak w Ogrodzie Botanicznym powinna być w tym całym otoczeniu przyrody

Chcecie posłuchać „boskiej” muzyki w pięknych okolicznościach … architektury? W Kościele Ewangelickim w Zielonej Górze, w niedzielę (16 sierpnia) o godzinie 19:00 rozpocznie się „Wieczór u luteranów”. Koncert kameralny zagrają i zaśpiewają: Stanisław Pielczyk (organy), Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i Towarzystwo Śpiewacze Cantores. Między innymi wysłuchacie barokowych utworów J.S. Bacha i J. Pachelbela.

To są wyjątkowe koncerty nie tylko dlatego, że przedstawiają nam muzykę z dawnych epok czy pokazują instrumenty, o których nie mamy pojęcia, jak się nazywają. Naprawdę często są to instrumenty, które już dawno gdzieś wybrzmiały i tylko pojawiają się podczas koncertów kameralnych, o których przepięknie opowiada Pan Jerzy Markiewicz. Wiedzę na ogromną, ale i też pasję, którą widać i słychać podczas tych koncertów. Również jeżeli chodzi o “Wieczory u luteranów” to bardzo prosiłam, żeby to byli artyści związani z Zieloną Górą, żeby rzeczywiście zostać w tym temacie: “Wzielone(j) gramy” dla Zielonej Góry, i tak też jest w tym roku.

W czwartek (20 sierpnia), tuż przed końcem tygodnia w Zielone(j) gramy. W intymny swój muzyczny świat zaprosi Was Agnieszka Wójcik w recitalu „Z głębi serca”. Koncert w ramach Lata Muz Wszelakich rozpocznie się o godzinie 19:00 na Placu Teatralnym.

W każdy piątek na antenie Radia Index o godzinie 13:30 przegląd tygodniowych wydarzeń kulturalnych. Naszym przewodnikiem po podróży w kulturze jest Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Bądźcie czujni na kulturę! Cały program Lata Muz Wszelakich 2020 znajdziecie na stronie ZOK.

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: