KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Lato Muz Wszelakich na półmetku. Sobota z myślą o dzieciach i dorosłych

– Mamy bardzo różnorodną publiczność – cieszy się Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Chodzi oczywiście o publiczność, która odwiedza wydarzenia w ramach Lata Muz Wszelakich.

Impreza, tak jak i wakacje jest już na półmetku. Dyrektor ZOK-u powiedziała Radiu Index, że zielonogórzanie chętnie uczestniczą w wydarzeniach.

Bardzo różnorodną mamy publiczność. Inna publiczność przyjeżdża do Zatonia, mamy inną publiczność na czwartkowych koncertach. Nieco inna przyjeżdża też do Starego Kisielina, a jeszcze inna przychodzi do Piekarni Cichej Kobiety. Pewnie jeszcze inna publiczność będzie przychodzić na wieczory do luteranów w sierpniu.

Sobota to dzień, w którym coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli. Ci drudzy wieczorem, mogą się udać do Parku Książęcego w Zatoniu. Tam w sobotę, o 21:30 koncert Agnieszki Wierzbickiej i Anny Blum – na flecie i harfie. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Okno na muzykę”.

Sobotnie przedpołudnia dedykowane są rodzinom z dziećmi. Zaczynają się od relaksu na sportowo o godzinie 10:00. O 11:00 rozpocznie się rodzinny piknik muzyczny. To wszystko w Dolinie Gęśnika na plaży.

Plaża, cisza, spokój, takie flow. Jest przedpołudnie, więc można trochę poćwiczyć, spędzić sobotę wspólnie, niekoniecznie w centrum handlowym. Pojawi się muzyczka, która nas zachęci do wspólnego działania na plaży.

Sobotni wieczór to także rodzinne kino letnie. Tym razem w pałacu w Starym Kisielinie projekcja filmu Mała Wielka Stopa w reżyserii Jeremy’ego Degrusona. Początek o 21:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: