KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Lato Muz Wszelakich: Kultury spodziewaj się… wszędzie!

Wakacje czas zacząć, także w kulturze! Te od szkoły już się rozpoczęły, te w kulturze oficjalnie zaczną się 1 lipca. To właśnie wtedy wystartuje kolejna edycja Lata Muz Wszelakich.

Tegoroczna edycja będzie bardziej rozproszona i bardziej rekreacyjna. W sumie to niespełna 130 wydarzeń na przestrzeni dwóch miesięcy. Mówi Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

W ramach Lata Muz Wszelakich postanowiliśmy wprowadzić dużo mniejszych rzeczy, żeby nie zbierać tłumów ludzi, bo pamiętajmy, że wciąż obowiązują jakieś obostrzenia. Uruchamiamy miejsca w Zielonej Górze dobrze znane, ale chcemy je odczarować kulturalnie. Będziemy się spotykać w Starym Kisielinie, w Zatoniu, w Dolinie Gęśnika. Dużo form, które pozwolą spotkać się rekreacyjnie bardziej aniżeli tylko koncertowo.

Wszystko rozpocznie się 1 lipca. Najpierw w ramach cyklu: „Z książką na leżaku” spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką m.in. powieści „Stulecie Winnych”. Tego samego dnia na placu przed Filharmonią Zielonogórską wystąpi Jarosław Pakuła z recitalem „W objęciach czasu”. Lato Muz Wszelakich to dobra okazja do tego, żeby lepiej poznać przede wszystkim lokalnych artystów.

Trzymamy się cyklem “wZielone(j) gramy” i gramy dla zielonogórzan z naszymi lubuskimi artystami. Rozszerzamy to troszeczkę. Okazuje się, że jest tu tak dużo projektów, które warto mieszkańcom naszego miasta pokazać. Wspieramy cały czas naszych lokalnych artystów.

Cały program Lata Muz Wszelakich znajdziecie TUTAJ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: