ZIELONA GÓRA:

Łańcuch dobra zrobiony, uczniowie Katolika solidaryzują się z chorymi rówieśnikami [WIDEO]

865 metrów i 68 centymetrów – dokładnie tyle mierzy bożonarodzeniowy łańcuch dobra wykonany przez uczniów zielonogórskiego „Katolika”. Ozdoba choinkowa składa się w całości z papieru. Ale co najważniejsze – łańcuch jest oznaką solidarności z dziećmi chorymi na dystrofię mięśniową, czyli zanik mięśni.

Uczniowie przy okazji prac plastycznych uczą się więc współpracy oraz empatii. Mówi Bogna Świdzińska, dyrektorka zielonogórskiego katolika

Każde dziecko lubi robić ozdoby choinkowe. Łańcuch robi się bardzo szybko i prosto. Do tego ta empatia i chęć pomocy – to jest główny motor tej akcji. Przy okazji rozwijamy też inne kompetencje. 

Oprócz symbolicznego wsparcia w grę wchodzi także te finansowe. Bo jeśli łańcuch uda się sprzedać, to zdobyte w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. A co było najtrudniejszego? O tym Hania i Basia.

Dodajmy, że „Katolik” wziął udział w akcji po raz drugi. Pomysłodawcą projektu jest natomiast białostockie stowarzyszenie „Pro Salute”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: