ZIELONA GÓRA:

Kwadrans Zielonogórski: Brakuje inwestycji

W studiu zagościli Marek Pakoński z Gazety Lubuskiej oraz Kosma Zatorski z Gazety Wyborczej. Obaj przekonywali, że w Zielonej Górze konieczne są inwestycje. – Jeżeli miasto chwali się, że otwiera jedną fabrykę w ciągu roku, w której zatrudnienie znajdzie 30 osób to coś jest nie tak. Przecież nasz prezydent reklamował się jako dobry menadżer, wiec dobry menadżer powinien sprowadzić chyba jakieś firmy – mówił Kosma Zatorski.
 
Kolejnym tematem, który nasi goście wzięli na tapetę były zegary odmierzające cykl świetlny na skrzyżowaniu ulic Podgórnej, Lwowskiej i Waryńskiego. Zdaniem dziennikarza „Wyborczej” pomysł ten sprawdził się w 100 procentach. – Teraz już każdy wie, w którym momencie nacisnąć gaz. Jak twierdzą instruktorzy nauki jazdy takie liczniki powinny pojawić się na każdym skrzyżowaniu w Zielonej Górze.
 
Żywą dyskusję wywołała też sprawa zielonogórskiego basenu, który w czerwcu rozpocznie swoją działalność. Zdaniem naszych gości z ekonomicznego punktu widzenia inwestycja może okazać się nietrafiona. – Wczoraj miałem bardzo ciekawy telefon od czytelnika, który stwierdził, że pomysł finansowania basenu z galerii jest chybiony – mówi Marek Pakoński z Gazety Lubuskiej.
 
Tutaj możesz obejrzeć galerię.

Autor: Karol Tokarczyk

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: