ZIELONA GÓRA:

Kurtyna (wodna) poszła w górę. Osiedla Przyjaźni, Łużyckie i Zacisze korzystają z ochłody

Gdy słupki rtęci idą w górę, wszyscy szukają odrobiny ochłody. O to, by dobrze znieść upały, w dużej mierze musimy zadbać sami – nosić nakrycie głowy i butelkę wody pod ręką. Możemy też jednak korzystać z udogodnień ze strony miasta. A są nimi np. kurtyny wodne, których w Zielonej Górze jest coraz więcej.

Cieszy to zapewne mieszkańców osiedli i rowerzystów, ponieważ kolejne urządzenia stanęły ostatnio właśnie przy osiedlowych drogach i ścieżkach rowerowych. Radni klubu Zielona Razem w porozumieniu z Zielonogórskimi Wodociągami i Kanalizacją ustalili, że znajdą się przy osiedlu Łużyckim, Przyjaźni i Zacisze.

Traktowaliśmy kurtyny wodne na deptaku jako coś eksperymentalnego. Na dziś w naszej ocenie powinno to być w wielu miejscach. Naprawdę jest to przydatne przy takiej pogodzie, zwłaszcza dla dzieci.mówił radny klubu Zielona Razem, Andrzej Bocheński

Niewykluczone, że kurtyn wodnych na zielonogórskich osiedlach będzie jeszcze więcej. A zielonogórzanom w pracy przypominamy, że w trakcie upałów pracodawcy mają obowiązek zapewnić im dostęp do wody lub innych napojów. Dotyczy to każdego stanowiska pracy wewnątrz pomieszczenia, w którym temperatura z powodu warunków pogodowych przekracza 28 stopni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: