ZIELONA GÓRA:

Kubicki: potrzebujemy studium komunikacyjnego z perspektywą na kilkanaście lat

Aby ruch drogowy w Zielonej Górze był płynny, potrzebna jest studium komunikacyjne. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie analizy ruchu oraz stworzenie jego modelu, co ma być podstawą tej strategii. O zasadności tego rozwiązania przekonywał na antenie Radia Index Janusz Kubicki.

Studium komunikacyjne ma odnosić się nie tylko do aktualnej sytuacji na zielonogórskich drogach, ale także uwzględniać kolejne 10-15 lat.

Pierwsze rozmowy na temat budowy połączenia Osiedla Pomorskiego z węzłem na Trasie Północnej przeprowadziliśmy w roku bodajże 2006. Czyli po 13 latach ta droga jest zrealizowana. Pierwsze rozmowy na temat obwodnicy południowej były rozpoczęte chyba w 2013. Jesteśmy w roku 2019 – sześć lat, dopiero rozpoczynamy. Mam nadzieję, że w latach 2022-2023 zakończymy budowę, ale już myślimy o tym, co zrobić, żeby znaleźć kolejne rozwiązania. Więc warto myśleć o tym, co będzie nie za rok, za dwa, ale za „naście” lat. To są sprawy, które dotyczą nas wszystkich.Janusz Kubicki

Jeśli przetarg na analizę ruchu zostanie rozstrzygnięty zgodnie z planem – w marcu, będzie ona przeprowadzona wiosną.

Audycja „Prezydent na 96 FM” – w środy o godzinie 12:30. Pytania możecie przesyłać na adres prezydent@wzielonej.pl lub dzwonić w trakcie audycji pod numerem telefonu 68 326 96 96.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X