ZIELONA GÓRA:

Kubicki o Czekoladowym Przedszkolu: to zamieszanie po głupich wypowiedziach części radnych

Pod dwiema postaciami, ale nadal – będzie działać Przedszkole nr 18. Placówka funkcjonować ma w dotychczasowym budynku przy ul. Jana z Kolna i w siedzibie po byłej szkole przy ul. Moniuszki. – Chcę wszystkich rodziców przeprosić, mam nadzieję, że radni przestaną gadać głupoty – powiedział w Akademickim Radiu Index Janusz Kubicki.

Dwa oddziały Czekoladowego Przedszkola pozostaną przy ul. Jana z Kolna, a kolejnych osiem powstanie w budynku przy ul. Moniuszki. Dwa budynki pod jednym numerem Janusz Kubicki tłumaczy oszczędnością.

Aby nie generować dodatkowych etatów z dyrektorskimi i etc., doszliśmy do wniosku, że jeżeli mamy przedszkole, a takowe jest przy ul. Jana z Kolna, to można połączyć techniczne funkcje w jednym zespole kierowniczym i stąd taka koncepcja – mówił gospodarz miasta w audycji Prezydent na 96 FM.

Janusz Kubicki winą za zamieszanie obarcza opozycyjnych radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Dość dużo zamieszania się dzieje wokół tego przedszkola, zwłaszcza po głupich wypowiedziach części radnych, którzy mówią o likwidacji, przenosinach etc., gdzie jednoznacznie tłumaczyłem o co chodzi. Pragnę uspokoić wszystkich rodziców, że poza radnymi, którzy troszkę niepokoju wprowadzają nikt nic nie zamierza zmieniać. Każde dziecko, które chodzi do przedszkola, będzie dalej chodziło do tego przedszkola, chyba że skończy swoją edukację przedszkolną. My żadnych zmian nie planujemy.

Prezydent miasta uważa, że przedszkole przy ul. Moniuszki również będzie bardzo potrzebne.

W tej części miasta powstało wiele budynków, a przedszkola tam brakuje. W związku z tym, że szkoła poprzez reformę edukacji ma się przenieść w inne miejsce, bo tam nie była w stanie funkcjonować jako szkoła ośmioklasowa, to nie chcieliśmy, żeby budynek zniknął z mapy edukacyjnej miasta – kończy gospodarz miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: