ZIELONA GÓRA:

Która droga pilniejsza do remontu? Radni KO: Pomoże uchwała

Którą drogę remontować w tym roku, a którą w kolejnym? Która droga dojazdowa do posesji jest ważniejsza i powinna być zauważona przez urzędników? Radni miejscy Koalicji Obywatelskiej proponują projekt uchwały, która ułatwi podjęcie decyzji.

W projekcie uchwały zawarte byłyby kryteria, dzięki którym łatwiej byłoby np. ustalić kolejność remontowania dróg. Jakie to kryteria? To m.in. znaczenie drogi w rozwoju miasta, możliwość pozyskania dofinansowania, funkcja drogi, natężenie ruchu, gęstość lokalizacji przyległych budynków czy stan nawierzchni oraz czas oczekiwania na remont.

Odpowiednie punkty są przypisane do konkretnego kryterium. Osiągamy wynik miarodajny do priorytetu wykonania tej drogi. Uchwała jest precedensem, wyklucza politykę, uznaniowość, a daje merytorykę w planowaniu miasta. 

Radni Koalicji Obywatelskiej mówili na temat remontu dróg podczas konferencji prasowej na Jędrzychowie. Przekonywali, że inwestycje w drogi, np. dojazdowe nie powinny być realizowane przy pomocy Budżetu Obywatelskiego.

My uważamy, że budowa dróg przez Budżet Obywatelski, co miało tutaj miejsce, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zostaliśmy do tego zmuszeni jako mieszkańcy. Ja sam, wspólnie z mieszkańcami zbierałem podpisy. Ale to nie tędy droga.

Radni Koalicji Obywatelskiej wzorowali się na uchwale, która funkcjonuje w Stargardzie. Radny Janusz Rewers przekonywał, że to narzędzie, które wykona sporo pracy za urzędników. – Nie będzie już problemu, którą ulicę robić w danym roku – stwierdził przedstawiciel KO. Uchwała w czwartek zostanie złożona do Biura Rady Miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: