HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Krzysztof Sikora: Podwyżki za śmieci? Owszem, są konieczne

Czy podwyżki za wywóz śmieci są konieczne? To pytanie powróciło podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radni wówczas zdecydowali o podwyżkach, o czym informowaliśmy w Radiu Index.

Przypomnijmy, że mają one wejść w życie w przyszłym roku. Dziś o tej sprawie rozmawialiśmy z Krzysztofem Sikorą. Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. – Owszem, to była konieczność – mówił Sikora.

Dziś nie da się w perspektywie dwóch lat prowadzić racjonalnej gospodarki odpadami w taryfie, która obowiązywała. W świetle tych wydarzeń, które się dzieją, typu wzrost wszystkich mediów, musimy inwestować głównie w wysypisko, wymieniać także flotę aut, bo musimy mieć funkcjonalne pojazdy.  

Sikorę pytaliśmy również o inwestycje w ZGK. Aby się pojawiły, podwyżki są niezbędne.  – Sporo się dzieje – mówił nasz gość.

My wymieniliśmy już część taboru, po mieście jeżdżą też elektromobilne pojazdy do odbioru odpadów. Mamy kupione dwie dodatkowe śmieciarki za chwilę w styczniu znikną duże kontenery, to się wszystko dzieje. 

W rozmowie między innymi również o tym, czy w Zielonej Górze powinna powstać spalarnia śmieci. Do tego tematu jeszcze powrócimy. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: