ZIELONA GÓRA:

Kropka za pomysłem=kropka nad „i” w rewitalizacji. Konsultacje na Wzgórzach Piastowskich już w tę sobotę

„Piast Igrzyska” – pod takim hasłem na zielonogórskich Wzgórzach Piastowskich odbędzie się piknik połączony z konsultacjami społecznymi. Najważniejszy cel? Znaleźć jak najlepszy wariant przyszłego wyglądu tego miejsca.

Konsultacje społeczne w formie pikniku to konwencja sprawdzona już w przypadku spotkania w Dolinie Gęśnika. Dlatego postanowiono ją kontynuować. Mieszkańcy za pomocą kolorowych kropek zdecydują, który pomysł na rewitalizację Wzgórz Piastowskich jest najbardziej trafny. Głosowaniu podlega lokalizacja elementów wskazanych przez urząd miasta oraz warianty zagospodarowania, które zaproponowali architekci: Agnieszka Kochańska, Natalia Plonkowska i Paweł Gołębiowski.

– Będziemy zbierać Państwa głosy w postaci naklejek, które będą rozdawane przy głosowaniu. Zarówno na rzeczy zaproponowane przez miasto, czyli kwestię lokalizacji lodowiska, rozbudowy minizoo, ścieżek dochodzących do wieży na Górze Tatrzańskiej, a także na propozycje przedstawione przez projektantów. Znajdują się tam i rzeczy do spokojnej, i do aktywnej rekreacji: trasy rowerowe, dodatkowe tory saneczkowe, park linowy. Każdy z projektantów ma swój pomysł – opisuje Małgorzata Maśko-Horyza, kierownik Biura Urbanistyki i Planowania Urzędu Miasta Zielona Góra.

Wzgórza Piastowskie to dla wielu zielonogórzan miejsce rekreacji, rozrywki i wypoczynku. Dlatego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W skrócie przedstawił je radny Paweł Wysocki, jeden z prowadzących piknik.

– Ruszamy wszystko o 12:30, ale zapraszamy tylko rowerzystów. Robert Górski ze stowarzyszenia Rowerem do Przodu zabierze rowerzystów na ścieżki leśne. Będą mogli zobaczyć, gdzie planowana jest wieża widokowa, (…) będą mogli również wyznaczyć tory do szybkich zjazdów na rowerze. Oficjalnie wszystko zaczynamy o 13:00. Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać zorganizuje bieg po zdrowie, (…) harcerze z ZHR przygotowali grę harcerską „Poszukiwacze skarbów”, (…) o 16:00 – koncert zespołu Szalone Gitary. (…) Wszystkiemu będzie towarzyszyć ścianka wspinaczkowa, fotobudka, policja będzie znakować rowery.

„Piast Igrzyska”, czyli piknik konsultacyjny na Wzgórzach Piastowskich rozpocznie się w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 13:00 na polanie przed amfiteatrem. Poniżej – program pikniku.

 

13.00 – 13.15 Rozpoczęcie pikniku

13.30 – Przedstawienie założeń konsultacji, omówienie makiet przedstawiających Wzgórza Piastowskie

14.00 – Start biegu rodzinnego “Bieg Po Zdrowie”

14.20 – Capoeira Gerais – Akademia Ruchu Fit Balance

14.30 – Nordic Walking – marsz trasą prowadzącą do miejsca lokalizacji przyszłej wieży widokowej

14.50 – Gra terenowa – harcerze ZHR

15.05 – Freestyle Beyond Life – pokaz akrobatyczny z piłką

15.20 – Pokaz Skokoloco Park Trampolin

15.30 – Start rajdu rowerowego

15.35 – Dragons – pokaz klubu futbolu amerykańskiego z Zielonej Góry

15.45 – Finał budowania kolorowej kartonowej wieży

15.50 – Podsumowanie konsultacji – Fundacja Partycypacja

Podczas całej imprezy przewidziano różne występy, gastronomię, ścianę wspinaczkową, dmuchane zabawki, policja będzie znakować rowery.

Zapisy na I Bieg i Marsz Nordic Walking “Po Zdrowie”
http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=791

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: