ZIELONA GÓRA:

Krok naprzód do rozbudowy hotelu Śródmiejskiego – radni przyjęli uchwałę

Zapadła decyzja w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Kupieckiej i ul. Stefana Żeromskiego. Chodzi o teren hotelu Śródmiejskiego. Celem uchwały radnych była możliwość podwyższenia budynku o dodatkową kondygnację.

Projekt uchwały przedstawił wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Zmianą, którą chcemy wprowadzić w tym planie po konsultacjach z wojewódzką konserwator zabytków, jest podwyższenie budynku z pięciu do sześciu kondygnacji. Uchwałę intencyjną w sprawie rozpoczęcia procedury zmiany planu przyjęliśmy w 2019 roku, w lutym.

Radny Marcin Pabierowski dopytywał, jak rozbudowa obiektu wpłynie na liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta. Podobną kwestię poruszył również radny Jacek Budziński.

Mieszkańcy pytali, czy w związku z tym, że będą tam apartamentowce w stosunku jedno miejsce parkingowe do jednego lokalu mieszkalnego, te miejsca parkingowe będą w podziemiach. Czy będzie jakaś podziemna hala garażowa?

– Inwestor ma obowiązek zbilansowania miejsc jeden do jednego na swojej nieruchomości. Jest zapis w planie, który o tym mówi – odpowiedział prezydent Janusz Kubicki.

Uchwała o zmianie planu zagospodarowania została przyjęta 18 głosami. Jeden radny był przeciwny, pięciu wstrzymało się od głosu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: