ZIELONA GÓRA:

Krew można oddać wszędzie, także pod kościołem. W niedzielę u Ducha Świętego

Transfuzja miłości – to wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Fraterni Franciszkańskiej. Polega na dzieleniu się krwią, która szczególnie w okresie wakacyjnym jest bezcenna.

Celem akcji jest, aby do każdej zielonogórskiej parafii dotarł krwiobus. Szczegóły akcji przybliża Sławomir Baszko z Fraterni Franciszkańskiej.

To jest akcja rozłożona na 19 odcinków, bo 19 parafii mamy w Zielonej Górze. Do każdej z nich chcemy wjechać krwiobusem i dać szansę wszystkim, którzy chcą się podzielić płynem ratującym życie, czyli krwią.

Pierwsza akcja odbyła się dwa tygodnie temu na terenie parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu. W tę niedzielę kolejna akcja, tym razem w parafii Ducha Świętego.

Można przyjść i oddać krew. Warto się do tego przygotować, zjeść lekkie śniadanie, wziąć dowód osobisty. Za całą otoczkę medyczną odpowiadają ludzie z krwiodawstwem, a my będziemy wam towarzyszyć, poczęstować dobrym słowem, ale też kawą i ciastem.

Akcja rozpocznie się w niedzielę o 10:00 i potrwa do godziny 14:00. Kolejna „Transfuzja miłości” planowana jest 22 sierpnia w Zawadzie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: