AUDYCJE 96 FM:KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Kresy i jazz w Muzeum Ziemi Lubuskiej [AUDYCJA EKSPOZYCJE]

„Wrzesień 1939 – tragedia Kresów” taki tytuł nosi wykład prof. Stanisława Nicieji, którego już w środę będzie można wysłuchać w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Prelekcja została przygotowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Autor wystąpienia, prof. Stanisław Nicieja, to były rektor Uniwersytetu Opolskiego, historyk i historyk sztuki. Naukowym dziełem jego życia jest wielotomowa publikacja: “Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”.

Z trzynastym tomem przyjedzie właśnie do nas w środę. On jest poświęcony Grodzieńszczyźnie. Temat szczególny, 80. lecie napaści Niemiec hitlerowskich i Rosji radzieckiej na Polskę. Ten temat będzie wiodący – mówił dr Longin Dzieżyc, zastępca dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej, który zaznacza, że to nie pierwszy raz, kiedy prof. Nicieja przyjeżdża do Zielonej Góry.

Tych spotkań odbyło się szereg. To w ramach naszej wieloletniej współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Pan profesor to znawca i miłośnik kresów.dr Longin Dzieżyc

Wykład prof. Nicieja wygłosi w tę środę o 17:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. W audycji “Ekspozycje”, która do wysłuchania poniżej także o recitalu Krzysztofa Kobylińskiego w ramach cyklu “Jazzujące Muzeum”. Koncert w czwartek, 12 grudnia o 19:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: