SPORT:ZIELONA GÓRA:

Koszykarze zagrali w CRS i przegrali ze Śląskiem

Pierwszy we własnej hali sprawdzian przed inauguracją rozgrywek Energa Basket Ligi zanotowali koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra. „Biało-zieloni”: przegrali ze Śląskiem Wrocław 78:84.

Enea Zastal stoczył wyrównany mecz z mistrzem Polski. Po pierwszej połowie wrocławianie prowadzili nieznacznie, 46:43. Decydująca dla losów sparingu była trzecia kwarta. Wrocławianie odjechali na bezpieczną, 15-punktową przewagę. Po 30 minutach było 68:53 głównie dzięki świetnej grze Jeremiaha Marlina, zdobywcy 21 punktów oraz Jakuba Nizioła (24 pkt.). W ostatniej odsłonie Enea Zastal próbował odrobić straty, ale Śląsk okazał się lepszy.

Najwięcej punktów dla Enei Zastalu zdobyli: Cosey 16, Kutlesić i Żołnierewicz po 13, Hadzibegović 12.

Pomeczowe wypowiedzi:

Oliver Vidin – trener Enei Zastalu BC:

Dobry trening, graliśmy na poziomie naszych możliwości. Będziemy lepiej wyglądać w trakcie sezonu. Dziś byliśmy zmęczeni, nie egzekwowaliśmy w obronie tego, co chcemy, rywal mógł dużo. Przez dwa tygodnie nie było piłki, pracowaliśmy nad kondycją i wytrzymałością.

Przemysław Żołnierewicz:

Wiadomo, jesteśmy zmęczeni, bo trenujemy mocno w ostatnich czasach. Zabrakło mądrych decyzji. Śląsk zacieśniał nam pole trzech sekund, a my na siłę chcieliśmy zdobyć łatwe punkty spod kosza, gdzie mieliśmy dużo otwartych zawodników na obwodzie

Ja Wójcik:

Nadal musimy się zgrywać i ogólnie nieźle to wyglądało, trochę mniej błędów w ataku, a byłoby dużo lepiej, Nie przejmujemy się, bo wciąż szykujemy się do sezonu.

Dziś Enea Zastal BC zmierzy się z Turowem Zgorzelec. Początek sparingu w hali CRS o godzinie 18.