ZIELONA GÓRA:

Kosmos na wyciągnięcie ręki – „Czwartkowe spotkania z nauką” w Planetarium Wenus

Czwartki w Zielonej Górze są zarezerwowane w Planetarium Wenus. Flagowe wydarzenie placówki odbywa się cyklicznie już od dwóch lat i rozwija, bo zapraszani na nie są już nie tylko lokalni naukowcy, ale i ci z zewnątrz.

Agnieszka Zbanyszek, kierownik planetarium, mówiła o tym, jak wyglądają przygotowania do kolejnych wykładów. Ważne przede wszystkim, by prelegent umiał popularyzować naukę.

Oczywiście tematyka – fajnie, jeśli jest związana z kosmosem, z astronomią czy fizyką. Ale nie zamykamy się na tematykę. Bardzo ważne jest dla nas to, aby prelegent ciekawie opowiadał – po to, żeby młodzi ludzie przyszli do nas i posłuchali, jak można prezentować różne treści. Bo proszę pamiętać, że nie zawsze ta tematyka, którą prezentujemy, trafia do odbiorców. Nie każdy interesuje się astronomią czy fizyką.Agnieszka Zbanyszek

Poza tym goście stają przed niemałym wyzwaniem, bo ich wystąpienia odbywają się w sali planetaryjnej, gdzie ogromne znaczenie ma światło i dźwięk. Pomieszczenie jest zaciemnione, a w dodatku prelegenci stoją na ogół tyłem do publiczności. Planetarium próbuje jednak uatrakcyjnić wykłady poprzez własne wizualizacje.

„Czwartkowe spotkania z nauką” odbędą się w tym roku jeszcze dwa razy. Jedno z nich już dziś, 1 marca o godzinie 18:00. Wystąpi prof. Agnieszka Ziółkowska, opiekun Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej.

Agnieszka Zbanyszek, kierownik Planetarium Wenus

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: