ZIELONA GÓRA:

Kontynuacja sporu wokół Parku Tysiąclecia. M. Gendera: „Brak szacunku dla architektów”

Kontrowersyjny temat zagospodarowania Parku Tysiąclecia pod lupą Fundacji Salony. To odpowiedź na spóźnione zainteresowanie jednym z pomysłów rewitalizacji ze strony władz miasta.

W 2013 r. krakowska firma BudCud przygotowała własną propozycję odnowienia parku. Architekci – Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka – dyskutowali nad nią m.in. z Departamentem Inwestycji i Zarządzania Drogami Urzędu Miasta, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz mieszkańcami za pośrednictwem Fundacji Salony. Projekt odrzucono.

W komunikacie fundacji czytamy: Jako strona społeczna sprzeciwiamy się ignorowaniu potrzeb mieszkańców względem Parku Tysiąclecia. W ciągu trzech lat przeprowadziliśmy wokół niego dziesiątki spotkań z mieszkańcami (…). O opinię na temat parku zapytaliśmy ponad 2000 osób. Konsultacje społeczne były prowadzone w porozumieniu z Urzędem Miasta Zielona Góra, więc tym bardziej dziwi nas, że uwagi ze strony Miasta pojawiły się dopiero po 3 latach od złożenia projektu przez biuro BudCud.

Prezeska Fundacji Salony, Marta Gendera, stwierdziła, że postawa urzędników wobec firmy jest brakiem poszanowania zawodu architekta, a rewitalizacja powinna być prowadzona według bardziej przejrzystych zasad.

W najbliższym czasie w parku odbędzie się spotkanie z Agnieszką Kochańską, odpowiedzialną za jego program funkcjonalno-użytkowy. Z projektem będzie można zapoznać się w środę 10 sierpnia o 15:50 w Urzędzie Miasta. Następnie Fundacja zaprasza na spotkanie do skateparku o godzinie 16:30.

Pełną treść komunikatu można przeczytać na stronie Fundacji Salony.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: