ZIELONA GÓRA:

Koniec z nocnymi rajdami w centrum? Policja zapowiada następne kontrole

Nocne „wyścigi” motocyklowe to spory problem na ulicach Zielonej Góry. Mieszkańcy skarżą się na hałas i nadmierną prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Policja podjęła więc działania, które mają zakończyć te wybryki.

Funkcjonariusze będą prowadzić kontrole w porze wieczornej i nocnej.

Zostaną zaplanowane działania właśnie w tych godzinach wieczorowo-nocnych, w weekendy, ale również w innych dniach tygodnia. W najbliższych tygodniach policjanci będą obecni w różnych miejscach na ulicach miasta. Będą wyposażeni nie tylko w wideorejestratory oraz mierniki prędkości, ale także w mierniki, które sprawdzają poziom hałasu, tzw. decybelomierze. Będziemy bardzo surowi, będziemy konsekwentnie karać tych, którzy dopuszczają się łamania przepisów.

Rzeczniczka policji dodaje, że zakłócanie spokoju mieszkańców stało się pewną „modą”, zwłaszcza wśród młodych kierowców.

Na przykład na ulicy Bohaterów Westerplatte, na wysokości lokali gastronomicznych, które mają ogródki na zewnątrz, z reguły młodzi kierowcy „gazują” po to, żeby zrobić większy hałas. To zachowanie wydaje się niektórym zabawne, ale niewątpliwie dla mieszkańców miasta jest to uciążliwe.

Policja nie informuje dokładnie, kiedy będzie prowadzić akcje przeciwko „rajdom” po mieście. W podobne działania funkcjonariusze zaangażowali się w minionym tygodniu. Ujawnili 90 wykroczeń drogowych. Większość z nich stanowiła właśnie zbyt szybka jazda. Jedna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: