ZIELONA GÓRA:

Kończy się sezon rowerowy. W planach – nowa stacja na Herberta

Drugi sezon z miejskimi rowerami w Zielonej Górze powoli zmierza do finiszu. Operator systemu wypożyczania dokonał pierwszego podsumowania. Ze statystyk wynika, że mieszkańcy wypożyczali rowery ponad 300 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się ponad 10 tysięcy nowych użytkowników.

Łącznie z miejskich jednośladów korzysta już ponad 30 tysięcy osób. Trasa, jaką pokonali rowerzyści, to ponad milion kilometrów.

Mamy 400 rowerów, 40 stacji. Wśród tych 400 rowerów mamy 13 rowerów cargo i 10 tandemów. Rowery są cały czas wypożyczane. Mieszkańcy zgłaszają potrzebę tworzenia nowych stacji. Zobaczymy, co będzie z tymi stacjami, ponieważ sytuacja budżetowa miasta jest trudna, w związku z tym, że wpływy podatkowe, z powodu zmian wprowadzonych przez rząd, będą mniejsze.Robert Górski, prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu

Zapotrzebowanie na nowe stacje jest tam, gdzie powstaje nowa infrastruktura – dodaje Górski. W mieście są planowane następne stanowiska z rowerami i odcinki ścieżek.

Chcielibyśmy na pewno, aby powstała nowa stacja wypożyczeń przy Trasie Północnej czy ulicy Herberta, w okolicach ulicy Lisiej. Tam mamy skrzyżowanie dróg dla rowerów – rowerostradę Zielona Strzała i nową drogę dla rowerów przy Herberta. W planach mamy remont ulicy Zjednoczenia, gdzie po obu stronach będą ciągi pieszo-rowerowe czy też wydzielone drogi dla rowerów. Tam więc na pewno nowa stacja będzie potrzebna, bo jest dużo mieszkańców. Jest wysoka zabudowa, są wieżowce, bloki.Robert Górski

W tej chwili powstaje droga rowerowa od ulicy Granicznej w Starym Kisielinie w kierunku ronda Orląt Lwowskich. Będzie miała dwie odnogi – do ścieżki przy Szosie Kisielińskiej, w okolicach przystanku autobusowego na wysokości wjazdu na Osiedle Pomorskie oraz w kierunku ulicy Kętrzyńskiej.

Zielonogórskie rowery miejskie będą dostępne jeszcze do soboty, 30 listopada. Po zimowej przerwie wrócą na stacje 1 marca. Umowa firmy Nextbike z miastem na wypożyczalnię rowerów obowiązuje jeszcze 2 lata.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: