UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Komu psychicznie najbardziej doskwiera lockdown? Jak wygląda seks w czasach epidemii?

Jak kochamy w czasach koronawirusa? Komu lockdown najbardziej doskwiera? Seksualność Polek i Polaków w dobie COVID-19 badał prof. Zbigniew Izdebski. Z raportu wynika, że ponad połowa obywateli naszego kraju pozytywnie oceniła swoje życie seksualne.

Seksuolog Uniwersytetu Zielonogórskiego wskazał, że grupą, którą w sferze psychicznej koronawirus dotknął najbardziej są młodzi ludzie w wieku 18-29 lat.

W takim przekazie medialnym, społecznym zwracamy uwagę na grupę ludzi w okresie senioralnym. Z punktu widzenia epidemiologicznego słusznie, ale jeżeli spojrzymy nie tylko na kwestię związaną z zakażeniem, ale w ogóle kondycji psychicznej, to ta najgorsza jest u ludzi młodych. To oni najgorzej przeżywali okres lockdownu.

Prof. Zbigniew Izdebski badał także relacje w związkach.

Jest pewna grupa ludzi, która twierdzi, że w trakcie przebywania w domu ich związki uległy wzmocnieniu. I to jest 25% związków, co jest dobrą informacją. Jest też znacząca grupa, która mówi, że związek był trudny. Obecność dzieci, konflikty rodzinne, małżeńskie.

Badania wspólnie z Polpharmą przeprowadzono na grupie trzech tysięcy Polaków 18+. Więcej wniosków i przemyśleń w całej rozmowie Kai Rostkowskiej z profesorem Izdebskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: