ZIELONA GÓRA:

Kolejne potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze [WIDEO]

Zielonogórska policja kolejny raz apeluje o ostrożność. Apel dotyczy zarówno kierowców samochodów, jak i rowerzystów. Do potrącenia użytkownika jednośladu kolejny raz doszło w naszym mieście w miniony weekend.

Tym razem na rondzie PCK. Kierujący samochodem osobowym, zjeżdżając z ronda w stronę ulicy Dąbrówki nie zauważył jadącego od strony centrum rowerzysty, który znajdował się na ścieżce rowerowej. Zdarzenie uchwyciły kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, że rowerzysta próbował zahamować przed wjechaniem na przejazd, ale niestety nie zdążył wyhamować roweru i doszło do potrącenia. Rowerzysta został odwieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego złamanie kości miednicy. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Policja apeluje: uważajmy na innych uczestników ruchu drogowego i zachowajmy ostrożność  w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Kierowco– ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów. Rowerzysto –  zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży zatrzymać pojazd.

To kolejne potrącenie rowerzysty w czasie tych wakacji. W lipcu i w sierpniu w naszym powiecie doszło do 5 wypadków i 3 kolizji. Trzy wypadki i kolizje miały miejsce właśnie na przejazdach dla rowerzystów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: