ZIELONA GÓRA:

Kolejne konsultacje społeczne w Zielonej Górze. Tym razem dotyczyły “Kaczego Dołu” [WIDEO]

Tanecznym krokiem rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące Kaczego Dołu, czyli terenu rekreacyjnego przy ulicy Okulickiego. Występy dzieci i młodzieży ze Studia Tańca “Spoko Family” były jedną z atrakcji, które miały zwabić mieszkańców na plac, a co za tym idzie – zachęcić do głosowania.

Konsultacje ruszyły w sobotnie południe. Jak sama ich nazwa wskazuje “Zwijamy Asfalt”  – radni oraz mieszkańcy miasta chcą się pozbyć asfaltowej i popękanej płyty z Osiedla Słonecznego. Co w zamian? O tym Filip Czeszyk, radny miasta Zielona Góra.

Chcemy stworzyć przestrzeń większą dla rekreacji. Ale też kawałek terenu zielonego. Planujemy nasadzenia, drzewa, będzie tez coś dla młodszych dzieci. A dokładniej nawierzchnia do zasuwania na hulajnogach.

Paweł Wysocki, radny miasta, zapewnia że zagłosować mógł każdy mieszkaniec Zielonej Góry.

Nie sprawdzamy dowodów, zagłosować może każdy. Dlatego też zrobiliśmy to stacjonarnie, żeby przyszły i zagłosowały faktycznie te osoby, którym zależy na tym miejscu.

Mieszkańcy mieli do wyboru cztery warianty. Który zdobył najwięcej głosów podczas konsultacji społecznych? Tego dowiemy się niebawem. Pewne jest, że na “Kaczym Dole” powstanie tor do speedrowera. Projekt wygrał w budżecie obywatelskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: