HOTTEATRZIELONA GÓRA:

Kolejna premiera w Lubuskim Teatrze

Lubuski Teatr nie zamierza spocząć na laurach i szykuje kolejną marcową premierę.  Tym razem poznamy historię rodziny niczym z amerykańskich, pastelowych reklam. Akcja spektaklu rozgrywa w latach 50 na przedmieściach Nowego Jorku.

„Revolutionary Road”, bo właśnie o tym spektaklu mowa, jest sceniczną adaptacją powieści napisanej przez Richarda Yates’a. Opowiada ona o niezwykłej parze – April i Frank – którzy przyciągają uwagę widzów swoimi nietuzinkowymi charakterami i dość specyficznymi sposobami bycia. Według Anny Haby, odtwórczyni głównej bohaterki, wgryzienie się w jej postać było nie lada wyzwaniem.

Trzeba ją zrozumieć, pokochać. Dać jej trochę z siebie. Trochę od niej wziąć. Gdzieś tam trzeba bazować na własnych doświadczeniach, trochę je sobie wyobrażać.

Łatwe, samo w sobie, nie jest także przygotowywanie premiery w dobie pandemii.

Nie wiemy co przyniesie nam kolejny dzień, ale teatr żyje. W tym miesiącu obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Teatru. Nasi aktorzy tęsknią za widzami. Mamy też swoją wierną publiczność, która udowadnia, że zawsz czeka na nasze kolejne produkcje i spektakle. 

Premierę „Revolutionary Road” zaplanowano na sobotę 13 marca o godzinie 19. Kto nie zdąży, będzie mógł zobaczyć spektakl jeszcze w niedzielę. Tym razem przedstawienie na dużej scenie rozpocznie się o 18.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: