ZIELONA GÓRA:

Kolejna nagroda dla Zielonej Góry. Tym razem pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu

Zielona Góra zdobyła pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu organizowanym przez magazyn „Forbes”. Podczas poniedziałkowej uroczystej gali, statuetkę odebrał Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta miasta.
Gala zwieńczyła pierwszy dzień Europejskiego Forum Samorządowego. To platforma wymiany doświadczeń oraz wiedzy dotyczącej strategicznych kierunków rozwoju miast, gmin i regionów, źródeł finansowania, a także wyzwań stojących przed władzami lokalnymi w związku z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością społeczną i gospodarczą.
Forum jest częścią̨ Local Trends, unikalnej inicjatywy samorządowej. Na podstawie wypełnionych ankiet i rozwiązań, jakie przez ostatni rok wdrożyły miasta, by stać się miejscami przyjaznymi dla biznesu, przyznano wyróżnienia. Zielona Góra okazała się najlepsza w kategorii miast i gmin od 50 tys. do 149 tys. mieszkańców.
Zielona Góra od zawsze jest przyjazna inwestorom, o czym świadczą też nagrody Forbesa, które zdobywaliśmy w ostatnich latach. Przede wszystkim mamy przygotowaną infrastrukturę techniczną, kadrę, jak i nieruchomości, które mogą być przeznaczone pod inwestycje. Staramy się wspierać przedsiębiorców. Pomagamy im, jeżeli chodzi o całe procedury planistyczne i pozwoleniowe. Jesteśmy otwarci na inwestorów zewnętrznych, oferując im pełen pakiet obsługi w trakcie procesu inwestycji. Jednocześnie chcemy być nowoczesnym i proekologicznym miastem, więc postawiliśmy bardzo mocno na elektromobilność, w której jesteśmy w Polsce liderem pod względem komunikacji miejskiej. Inwestujemy w Uniwersytet Zielonogórski, a dzięki tej współpracy powstają firmy w inkubatorach miejskich. Stają się one później światowymi graczami, jak np. Ekoenergetyka, która jest liderem elektromobilności w Europie, o ile nie na świecie. Podobnie różne firmy ecommercowe, które znakomicie się rozwijają, a mają swoje korzenie właśnie w Zielonej Górze – podkreślał Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta Zielonej Góry.
Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00