LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kochasz lubuską przyrodę? Daj temu dowód i weź udział w konkursie

„Lubuskie EKOlogiczne” to propozycja Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, który zachęca – za pośrednictwem konkursów – do poszerzenia naszej wiedzy o ekologii.

Projekt niejedno ma oblicze i choć ma wymiar edukacyjny, to kierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. O szczegółach mówi Krzysztof Gajda, jeden z inicjatorów projektu.

Konkurs jest podzielony na cztery różne tematy. Każdy, kto wyraża zainteresowanie czy hobby w kategorii fotograficznej, plastycznej czy piosenkarskiej, ale w wątku ekologicznym, powinien wziąć udział.

Konkurs fotograficzny dedykowany jest pełnoletnim, ma na celu zainteresowanie odbiorców lubuską przyrodą, konkursy: kabaretowy, piosenki, a także plastyczny są przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Konkurs jest generalnie adresowany do wszystkich osób z województwa lubuskiego po to, żeby pobudzić wrażliwość przyrodniczą i ekologiczną. Fajne jest to, że społeczeństwo coraz bardziej otwiera się na ekologię i na przyrodę. Można połączyć przyjemne z pożytecznym, być może coś namalować albo pstryknąć, a tym samym coś wygrać.

Czas na przesyłanie zgłoszeń mija z końcem lipca. Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie gala finałowa, która odbędzie się 8 września w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: