ZIELONA GÓRA:

Kochasz e-booki, ale nie masz czytnika? Wypożycz go z biblioteki!

W czasie pandemii wielu czytelników doceniło elektroniczne książki. Biblioteka Norwida rozwija ten segment czytelnictwa – od marca będzie udostępniać nie tylko kody do aplikacji z e-bookami, ale również czytniki książek Pocketbook.

Czytniki e-booków trafią do mediateki Góra Mediów, mediateki Szklana Pułapka i Lubuskiego Laboratorium Książki „Green Book” na Jędrzychowie.

Każda z tych placówek otrzyma po 12 czytników. Ich podstawowym celem będzie trafienie do końcowego użytkownika, czyli czytelnika. Po części – do szkolenia, do zapoznania z tymi urządzeniami (szkolenia będą prowadzić bibliotekarze z tych placówek), a również do bezpośredniego wypożyczenia. Chcemy, by ta usługa wystartowała 1 marca.

Urządzenia są wyposażone w bezpieczny dla wzroku ekran z funkcją podświetlania, na którym można czytać elektroniczne pliki. Czytniki będą mogły wypożyczyć osoby, które mają konto na platformie Legimi i używają kodów, które udostępnia im biblioteka.

Przychodzicie państwo do biblioteki i mówicie, że chcecie czytnik oraz kod do Legimi. My dajemy wam te dwie rzeczy. Każdy użytkownik platformy Legimi musi mieć na niej konto. Kod jest do wpisania na koncie. Potem logujemy się swoim kontem na czytniku i zwyczajnie czytamy. To, na jaki okres będziemy wypożyczać czytnik, będzie zależało od współpracy z Legimi – czy będzie można dla naszej oferty bibliotecznej zwiększyć limit urządzeń.

Po każdym użytkowniku czytnik zostanie sformatowany i przygotowany dla kolejnej osoby. – Będziemy rozszerzać ofertę, ale ten pierwszy ruch spowoduje, że zorientujemy się, jakie jest zainteresowanie taką usługą – mówił Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: