PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Kobusiński show! Lechia zwycięska!

Lechia Zielona Góra z pierwszym zwycięstwem u siebie w tym sezonie! Zielonogórzanie pokonali Polonię-Stal Świdnica 4:2. Trzy gole zdobył Szymon Kobusiński.

Zielonogórzanin otworzył strzelanie już w ósmej minucie. Lechia jednak krótko cieszyła się z prowadzenia, bo już cztery minuty później wyrównał Robert Myrta.

W 21. minucie znów w roli głównej wystąpił Kobusiński. Zielonogórzanin pomknął z piłką dobre kilkanaście metrów, ograł obrońcę rywali i już w polu karnym precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Kilka chwil później było już 3:1, a tym razem w roli głównej wystąpił Artur Małecki.

Podeszliśmy do tego meczu z chłodną głową i udało się zdobyć trzy punkty. To było najważniejsze. Strzeliliśmy cztery bramki, ale gdybyśmy kilka sytuacji rozwiązali lepiej, to mogłoby być nawet wyżej.Artur Małecki, Lechia Zielona Góra

Goście kolejną kontaktową bramkę zdobyli w 63 minucie, gdy do siatki Lechii trafił Grzegorz Borowy, ale ostatnie zdanie należało do zielonogórzan. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym rywali był Dawid Czarnecki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kobusiński.

To był ważny mecz dla obu zespołów, bo oba do tego meczu przystępowały z perspektywy strefy spadkowej. Lechia wygrała po raz drugi w sezonie i w tabeli III ligi przesunęła się na 12. miejsce.

Cieszymy się, bo to był mecz z gatunku takich, który musieliśmy przepchnąć. Wiedzieliśmy, jaki mamy terminarz i dzięki Bogu podnieśliśmy się. Trochę pozmieniałem, bo uznałem, że są zawodnicy, którzy zasługują na to, by otrzymać szansę. Mieliśmy kilka fajnych sytuacji, wynik był sprawą nadrzędną.Andrzej Sawicki, trener Lechii Zielona Góra

Za tydzień Lechię czeka trudny wyjazd na spotkanie z Ruchem Chorzów. Kolejny mecz u siebie zielonogórzanie zagrają z Wartą Gorzów, za dwa tygodnie, 26 września.