ZIELONA GÓRA:

Kobiety biegają z pasją!

W sobotę, 5 października Zieloną Górę po zmroku zaleje fala rozświetlonych biegaczy. O 20:00 wystartuje 8. Novita Półmaraton Zielonogórski i 2. Sinersio Ćwierćmaraton Zielonogórski.

To biegi nie tylko dla tych, którzy mają świetne życiówki, którymi chwalą się znajomymi. O pasji do biegania w rozumieniu amatorskim i rekreacyjnym, rozmawiały biegające kobiety. Gośćmi Magdy Faron były Magdalena Jakubiak i Agnieszka Smyczyńska.

Początki, jak to zwykle bywa, były bardzo trudne.

Pojawiła się nadwaga, urodziłam dwoje dzieci i postanowiłam pewnego dnia coś ze sobą zrobić. Początkowo były krótkie dystanse, 1-2 razy w tygodniu. Na początku te krótkie dystanse były Moun Everestem. Ja nawet nie wiedziałam, że powinnam mieć porządne buty! Powolutku te dystanse się zwiększały.Magdalena Jakubiak
Ja zaczynałam biegać nocą, bo miałam sporą nadwagę. Przez dwa lata, dzięki bieganiu zrzuciłam 15 kilogramów. Chciałam coś ukryć, a nie powinno się w ten sposób biegać. To ludzie motywują. Każdy biega inaczej, jeden wolniej, drugi szybciej.Agnieszka Smyczyńska

Dziś panie są zakochane w bieganiu i mają na swoim koncie różne biegi, z półmaratonami włącznie. Magdalena Jakubiak zdobyła „Koronę Polskich Półmaratonów”, by móc się nią pochwalić, trzeba przebiec 5 z 11 półmaratonów w ciągu jednego roku.

W sobotę Zieloną Górę po zmroku przebiegnie Agnieszka Smyczyńska, która zgłosiła się do biegu na dystansie niespełna 11 km – ćwierćmaratonie. Magdalena Jakubiak będzie w tym roku po drugiej stronie – będzie jedną z animatorek biegu i będzie zagrzewa tych, którzy będą na trasie.

Cała rozmowa z biegaczkami poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: