ZIELONA GÓRA:

Koalicja Obywatelska o prezydencie Kubickim: „przekracza standardy debaty publicznej”

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zabrali głos w sprawie dwóch zielonogórskich radnych. Odnieśli się do spraw Janusza Rewersa i Dariusza Legutowskiego, które ich zdaniem są wynikiem konfliktu z prezydentem Januszem Kubickim.

Radny i prawnik Adam Urbaniak przyjrzał się projektowi uchwały ws. wygaszenia mandatu Januszowi Rewersowi. Jego zdaniem, dokument ten budzi wątpliwości. Jako powód decyzji o utracie stanowiska przez Janusza Rewersa wymieniono to, że mieszka poza Zieloną Górą.

Wskazują na wygaszenie mandatu dwie opinie prawne. Zacytuję państwu jedną z nich: „Na obecnym etapie wiedzy nie można stwierdzić, czy radny naruszył przepisy związane z mandatem”. Czyli jest to opinia, która w żaden sposób nie potwierdza tezy postawionej przez pana prezydenta. A druga opinia jest zbiorem przepisów dotyczących tego, że jeżeli radny zmieni miejsce zamieszkania, to mandat mu wygasa. Czego nikt nie kwestionuje, tylko pytanie, czy w przypadku radnego to miało miejsce. Opinia nawet w jednym punkcie nie wymienia pana Janusza Rewersa jako tego, którego ona dotyczy.Adam Urbaniak

Skrytykowany został również sposób wszczęcia postępowania wobec Janusza Rewersa. Zwołano posiedzenie Komisji Statutowo-Regulaminowej rady miasta, która nie ma możliwości odbierania radnym mandatu.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej uważają, że ta sprawa jest wynikiem postawy radnego w radzie miasta. Należy on do opozycji i w niektórych kwestiach ma odmienne zdanie niż prezydent. Zachowanie Janusza Kubickiego porównują zaś do postępowania Łukasza Mejzy – radnego sejmiku, reprezentanta Bezpartyjnych Samorządowców.

Środowisko, które reprezentuje pan prezydent Kubicki – tzw. Bezpartyjnych Samorządowców – głosuje w sejmiku przeciwko budżetowi województwa. Nie wspomnę już o podobnej formie zachowywania się, komentowania czy oceny pracy pani marszałek, jak przedstawiciele tego środowiska. Chociażby pan radny Mejza, który w sposób niemerytoryczny i urągający jakimś standardom oceniał pracę zarządu województwa.Sebastian Ciemnoczołowski, radny sejmiku województwa lubuskiego

Chcę powiedzieć w sposób jednoznaczny i kategoryczny, że pan prezydent Kubicki przekracza nie tylko standardy debaty publicznej, ale i powszechnie panujące, elementarne zasady rozmowy – skomentował postępowanie wobec radnych Koalicji Obywatelskiej poseł Waldemar Sługocki. Chodzi również o słowa pod adresem radnego Dariusza Legutowskiego we wpisie prezydenta na Facebooku.

Taki wpis w internecie mnie zaskoczył. Jak czytałem, nie mogłem doczytać do końca bez emocji. Szczególnie na sam koniec, przy informacji o matce. Akurat mama jest chora. Jest mi bardzo przykro.Dariusz Legutowski

Koalicja Obywatelska nie wyklucza wejścia na drogę prawną, czyli wytoczenia procesu o zniesławienie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: