AUDYCJE 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Klub Wysokogórski w Zielonej Górze działa już dwadzieścia lat! [Gość na 96 FM]

Czy jesteś zapalonym miłośnikiem wspinaczki i wędrówek górskich? Jeśli tak, to pewnie doskonale wiesz jaka to jest przyjemność. Po wejściu na szczyt nogi i plecy bolą, ale za to jakie są piękne widoki! Ale satysfakcja może być jeszcze większa, jeśli się podzielisz wrażeniami z pozytywnie zakręconymi osobami. W Zielonej Górze od 2001 roku działa Klub Wysokogórski, który po dwudziestu latach skupia około osiemdziesięciu aktywnych członków.

Jest czym się pochwalić – z niekłamanym entuzjazmem opowiada Andrzej Głód, wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Zielona Góra.

Cytując naszego prezesa, Daniela Grupę – “może nasz Klub nie jest największy w Polsce, ale na pewno jest najfajniejszy”. Chodzi generalnie o atmosferę, ludzi których klub zgromadził. Budujemy bliskie relacje koleżeńskie. Mamy wybrany zarząd, ale nie wyróżniamy członków “lepszych” lub “gorszych” – wszyscy jesteśmy na tym samym poziomie.

 

Klub tworzą “charakterne” i “zadziorne” osoby: „…skupia on górskich i skalnych opętańców, łojantów i wspinaczy. Słychać i widać nas w sokolikowych skałach, jurajskich wapieniach, na grzbiecie Karkonoszy czy na tatrzańskich graniach. Mimo zakorzenionego patriotyzmu, nie wzbraniamy się przed innymi rejonami Europy. Wspinamy się w Hiszpanii i we Włoszech, odwiedziliśmy Alpy i Kaukaz. Wśród naszych klubowiczów jest też zdobywca ośmiotysięcznika!”

Od lat prężnie działa u nas sekcja sportowa, którą prowadzi Witold Szylderowicz, nasz zielonogórski himalaista, zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum II. Witold jest instruktorem i prowadzi regularne treningi, które bardzo mocno podniosły poziom wspinania w naszym Klubie.

Aby zostać członkiem Klubu Wysokogórskiego wystarczy wypełnić deklaracje na stronie internetowej. Spotkania odbywają się w ostatnią środę miesiąca. Szczegóły (miejsce, czas i ewentualne wydarzenie przewodnie spotkania) podawane są na stronie w Aktualnościach  i na fanpage’u Klubu.

I na koniec – “żelazne” pytanie: Andrzej, dlaczego się wspinasz?

Dla mnie wspinanie ma dwa aspekty, z jednej strony traktuję to jako fajną rozrywkę i wspaniałą zabawę, a z drugiej jest to wyzwanie sportowe, gdzie mogę sprawdzić swój organizm. Od czasu, do czasu potrzebuję takiej odskoczni od codziennego trybu, od pracy.

Zapraszamy na całą rozmowę z gościem Radia Index – Andrzejem Głodem, która jest dostępna na portalu wzielonej.pl i radiowym facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: