ZIELONA GÓRA:

Klasy, zbijak i inne – najmłodsi poznali dawne zabawy

Podczas wakacji dzieciaki nie mogą się nudzić. Aby temu zapobiec Letnia Czytelnia Norwida przygotowała w namiocie Cafe Film na deptaku wiele atrakcji.

Zobaczyli oni popularną bajkę Wilk i Zając, a także rozpoznawali na obrazkach dyscypliny sportowe. Najmłodsi mogli również poznać zasady gier, które kilkanaście lat temu urozmaicały dni ich rodziców. Również oni przypomnieli sobie czasy młodości, co wzbudziło u nich entuzjazm.

Mamy atrakcje sportowe, gry i zabawy rodem z podwórek naszych rodziców, czyli min. klasy, gra w zbijaka. Gry zabawy podwórkowe, podzielone na trzy sekcje. W każdej sekcji będzie miejsce dla dużej grupy dzieciaków. Jesteśmy nastawieni na dużo ruchu i zabawy – powiedziała jedna z opiekunek.

Cała inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pojawiły się zorganizowane grupy z przedszkola oraz dzieci z rodzinami. Całość odbywała się pod czujnym okiem młodzieży, która cierpliwie tłumaczyła wszystkie reguły. Na wszystkich twarzach widać było uśmiech i zaangażowanie w każdą konkurencję sportową. Zadowolenia nie ukrywała również główna organizatorka zabaw.

Dopisało nam uczestników, dopisała nam pogoda, nie pada. Dzieci dobrze się bawią. Gry naszego dzieciństwa. Będą wiedzieli, w co się bawić, jak pojadą na wakacje.

Namiot Cafe Film zaprasza również jutro. W sobotę już od godziny 11:00 przy pomniku Bachusa zawita do nas popularna Pszczółka Maja, odbędą się też warsztaty plastyczne oraz kolejne gry.

autor: Przemysław Kozubaj

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: