FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

Kino na Lato vol. 1. Posłuchaj X Muzy

Kino na Lato – subiektywna lista tytułów filmowych do zobaczenia w czasie letniej kanikuły. Mieszanka gatunków: romans, komedia, sensacja czy horror – wszystko znajdziecie w radiowej pigułce. Radio Index opowiada w podcastach o filmach. Znacie? To posłuchajcie! W każdy wtorek, czwartek i sobotę o 10:30 i 15:30.

Film, który przewrócił świat kinematografii do góry nogami, a Wam zawróci skutecznie w głowie! “Pulp Fiction”, to arcydzieło! W latach 90. reżyser Quentin Tarantino tym filmem udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zrobił film gangsterski na miarę podboju Księżyca! Jak mu się, to udało?
Czy życie bez miłości ma sens? Czy tylko młodzi mogą zakochać się do szaleństwa? Może to są głupie pytania, ale gdy głębiej się zastanowimy, to jednak często krytycznie podchodzimy do zakochania się na zabój naszych dojrzałych rodziców lub dziadków. Myślimy, to nie wypada! A jak to było z Harrym i Eriką? Zobaczcie “Lepiej późno niż później” Nancy Meyers.
Znacie ten obrazek. Dzika preria. Piasek unoszący się spod kopyt końskich, kołyszący się w siodle kowboj, który zmierza w stronę zachodzącego słońca, i wyjący kojot przerywający błogą ciszę. Westernowy obrazek, przyznacie trochę sielski. Jednak wytrawny kinoman dobrze wie, że Dziki Zachód to nie ckliwe i romantyczne opowieści o pionierach Ameryki. “Ballada o Basterze Scroggsie” reż. Ethan Coen i Joel Coen

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: