ZIELONA GÓRA:

Kino letnie, spacery, a nawet… sianokosy. Lato Muz Wszelakich pełne atrakcji!

Lato Muz Wszelakich to kultowa zielonogórska impreza. Choć w tym roku będzie odbywać się w szczególnych warunkach, jej program jest bardzo bogaty. Obejmuje dziesiątki różnych wydarzeń kulturalnych. Niektóre z nich będą nowościami.

– Zawsze staramy się, żeby Lato Muz Wszelakich było bardzo różnorodne – mówi Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Oczywiście te rzeczy, które już na stałe wpisały się w Lato Muz Wszelakich, te z nami są. Wspomnę tu chociaż „Bluesowe Noce”, „Wieczory u Luteranów” czy też spotkania „Z książką na leżaku”. Wprowadziliśmy natomiast kilka rzeczy, które się wcześniej nie pojawiały, chociażby koncerty w parku w Starym Kisielinie czy w Ogrodzie Botanicznym. Ale również – niedzielne animacje na Placu Teatralnym czy kino letnie na Placu Teatralnym. Myślę, że kilka takich zupełnie nowych elementów „zamieszka” na stałe w ramach Lata i będziemy się spotykać rokrocznie w tych projektach.

Propozycję tematycznych spacerów po Zielonej Górze przygotowało Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. Uczestnicy wędrówek poznają historię i architekturę miasta, a także miejsca do zabawy i wypoczynku z dziećmi.

Będziemy mieli 8 spacerów. Będą się odbywać w każdą środę wakacji, z wyjątkiem 1 lipca. To będą spacery z przewodnikami. Oczywiście każdy z nich będzie miał jakiś temat lub myśl przewodnią. Zaczniemy od pokazania Zielonej Góry dla rodzin z dziećmi. Pokażemy chociażby place zabaw, nasze wspaniałe zielonogórskie Bachusiki. Będą również spacery dla miłośników przyrody. Pokażemy też dawną industrialną Zieloną Górę, czyli miejsca, w których kiedyś coś się produkowało, ale będzie również spacer „Zielonogórskie ABC”, podczas którego pokażemy miejsca, które po prostu trzeba w Zielonej Górze znać.

Spacery będą odbywać się o godzinie 11:00 i 17:00. Planowana jest także wieczorna wycieczka o 19:00.

Wiele będzie się działo również parku w Starym Kisielinie, przy pałacu. Filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprasza na koncerty, a także spotkania z tradycją ludową.

Zaczniemy koncertowo i plenerowo. 1 lipca wystąpi Andriej Kotin, 8 lipca – Katarzyna Pusowska z Albertem Bezdziczkiem, a 15 lipca będzie recital Anny Poszelużnej. Wszystkie koncerty odbędą się w parku o godzinie 19:00, to jest zawsze środa. Ale jeszcze z takich ciekawostek: podjęliśmy współpracę ze stowarzyszeniem Akademia Tradycji. Przygotowujemy 25 lipca o godzinie 17:00 tradycyjne, staropolskie sianokosy.

Lato Muz Wszelakich potrwa od 2 lipca do końca sierpnia. Terminarz imprez znajdziecie poniżej.

Download (PDF, 6.11MB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00